brazowe-drzwi-wyjsciowe.jpg

Z jakiego materiału powinny być wykonane drzwi zewnętrzne?

Wielość dostępnych modeli drzwi zewnętrznych daje klientowi możliwość wyboru dokładnie takiego produktu, jaki spełni jego wszystkie oczekiwania. Tylko jak rozpoznać własne wymagania wobec poszukiwanych drzwi wejściowych? Z jakiego materiału powinny zostać wyprodukowane drzwi zewnętrzne? Jak ustalić, które produkty tego typu są najlepsze? Sprawdź to.

Jakie drzwi wejściowe mamy w swojej ofercie?

Wśród produktów znajdujących się w naszej ofercie klienci mogą znaleźć drzwi zewnętrzne wykonane z rozmaitych materiałów. Ich różnorodność wynika z konieczności odpowiadania na potrzeby osób mających różne wymagania wobec poszukiwanych elementów stanowiących podstawowe wykończenie każdego budynku. Do proponowanych przez nas drzwi zewnętrznych należą:

  • drzwi wejściowe stalowe,
  • drzwi wejściowe drewniane,
  • drzwi wejściowe kompozytowe,
  • drzwi wejściowe PCV (a właściwie PVC),
  • drzwi wejściowe aluminiowe.

Co cechuje poszczególne rodzaje drzwi zewnętrznych?

Cechą charakterystyczną pierwszych z wymienionych drzwi jest przede wszystkim solidność i trwałość: mając drzwi zewnętrzne stalowe, nie trzeba mieć większych obaw przed ewentualnym włamaniem. Ich wadą jest stosunkowo głośna praca i nieznacznie gorsza izolacja akustyczna (w porównaniu do innych modeli).

Drzwi drewniane natomiast wyróżniają się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz izolacją akustyczną, choć mają również wady, np. w postaci średniej odporności na warunki atmosferyczne – w przeciwieństwie do drzwi kompozytowych, które nie mają tendencji do sztywnienia i kurczenia się, dzięki czemu nie ulegają nadmiernemu kruszeniu się podczas niskiej temperatury. Drzwi PVC z kolei cechują się niską ceną, dźwiękoszczelnością oraz niskim poziomem sztywności, a drzwi aluminiowe wytrzymałością i brakiem podatności na odkształcenia.

Share this post