okno-do-domu.jpg

Wybieramy okna dla domu. Jakie parametry wziąć pod uwagę?

Wybór okien dla domu to poważna inwestycja i ważna decyzja, której skutki będziemy odczuwać przez długie lata. Muszą być z jednej strony estetyczne, zapewniać odpowiednią izolacyjność termiczną i akustyczną, mieć solidną konstrukcję, być odporne na wpływ warunków atmosferycznych oraz wodoszczelne. Poznaj najważniejsze parametry okien i dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze.

Najważniejsze parametry okien dla domu

Wybierając okna, zwróć uwagę na producenta. Warto zdecydować się na firmy, które cieszą się renomą i posiadają ugruntowaną pozycję na rynku takie jak Drutex, Stolbud Włoszczowa czy Veka, obecne w ofercie naszej firmy. Powinniśmy również zdecydować się czy raczej wolimy okna PCV, czy drewniane. Okna drewniane kosztują więcej, ponieważ proces ich produkcji zajmuje więcej czasu. Wymagają też odpowiedniej konserwacji przez cały okres użytkowania. Są uważane za produkt elegancki, estetyczny i ponadczasowy. Gdy przeprowadzamy remont, powinniśmy pamiętać, aby je odpowiednio zabezpieczyć.

Alternatywą dla okien drewnianych są tańsze okna PCV, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Mogą być zastosowane w wielu, również niestandardowych rozwiązaniach, a gotowe rozwiązania możemy dostać natychmiast, bez oczekiwania. Dużo mniej popularne są okna aluminiowe, których zaletą jest to, że można je zastosować właściwie w każdym miejscu.

Kolejny element, na jaki warto zwrócić uwagę to termoizolacyjność okien. Ma on istotny wpływ na cenę okien. Odpowiada za utrzymanie ciepła, co ma szczególne znaczenie w zimnych porach roku. Okna o odpowiednio niskim współczynniku przenikania ciepła to energooszczędność i możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. Z uwagi na różne sposoby wyliczania tego parametru, warto przed wyborem okna zasięgnąć rady fachowca.

Za jasność w pomieszczeniu odpowiada współczynnik przepuszczalności światła. Im wyższa wartość tego współczynnika, tym w naszym pomieszczeniu będzie jaśniej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony naszej firmy i kontaktu. Nasi pracownicy chętnie pomogą wybrać okna dla domu, które najlepiej sprawdzą się w Państwa przypadku.

Share this post