okno-w-sloneczny-dzien.jpg

Jak zwiększyć termoizolacyjność domu dzięki oknom i drzwiom?

Czy wiesz o tym, że termoizolacyjność domu w dużej mierze jest uzależniona od jakości oraz specyfiki posiadanych w nim okien i drzwi? Właśnie dlatego, jeśli chcesz poprawić ten parametr, musisz rozpocząć działania z tym zwiane właśnie od wspomnianej stolarki okiennej i drzwiowej. Tylko jak tak właściwie dobrać odpowiednie drzwi i okna, by przeprowadzana termomodernizacja domu miała jakikolwiek sens?

Jakie okna należy wybrać podczas termomodernizacji domu?

Przystępując to termomodernizacji domu, na początku należy ustalić, jaka stolarka okienna będzie poszukiwana. Właściwości techniczne poszczególnych wariantów, a w tym między innymi okien PCV (PVC) czy drewnianych, są podobne. Dobre okna zapewniające dużą termoizolacyjność domu są więc produkowane z różnych materiałów i pochodzą od rozmaitych producentów. Ważne jest po prostu to, by miały wysoką jakość i zostały kupione w sprawdzonym źródle.

Pamiętaj jednak o tym, że sam wybór dobrych okien nie wystarczy: kluczowy jest montaż okien zgodny z obowiązującymi standardami energooszczędności. Dobry montaż, sprzyjający termomodernizacji domu przeprowadzany jest z zastosowaniem specjalnych taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Szczelne osadzenie stolarki okiennej jest więc możliwe dzięki właściwemu doborowi materiałów montażowych, a także odpowiednim umiejętnościom montera.

Od czego zależy termoizolacyjność drzwi?

Jeśli chcesz zwiększyć termoizolacyjność domu, musisz również wybrać odpowiednie drzwi, które zostaną w nim zamontowane. Pamiętaj o tym, że termoizolacyjność stolarki okiennej jest uzależniona przede wszystkim od ich konstrukcji oraz od specyfiki zastosowanych materiałów. Najcieplejsze są skrzydła lite i grube, które zostały wyposażone w stosunkowo grubą warstwę materiału izolacyjnego.

Share this post