zaluzje-fasadowe.jpg

Czym charakteryzują się żaluzje fasadowe?

Czy wiesz o tym, że żaluzje fasadowe zostały zaprojektowane w celu zapewnienia izolacji budynków, zatrzymując powietrze pomiędzy oknem a żaluzjami w celu zmniejszenia utraty ciepła? Pomaga to utrzymać komfortową temperaturę w budynku przez cały rok, zmniejszając koszty energii i ułatwiając utrzymanie stałej temperatury bez konieczności stosowania dodatkowych systemów ogrzewania lub chłodzenia. Ponadto żaluzje fasadowe mogą pomóc w zmniejszeniu odblasków słonecznych, co również może pomóc w zmniejszeniu zużycia energii.

Zwiększone bezpieczeństwo i estetyka

Żaluzje fasadowe oferują również zwiększone korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Zasłaniając widok z zewnątrz, mogą pomóc w ochronie budynku przed potencjalnymi intruzami. Zapewniają również pewien stopień prywatności mieszkańcom i mogą być stosowane do blokowania hałasu z zewnątrz. Żaluzje zewnętrzne fasadowe dostępne w naszej firmie w Lubaniu mogą być też stosowane w celu zwiększenia estetyki budynku.

Rodzaje żaluzji fasadowych i proces instalacji

Istnieje kilka różnych rodzajów żaluzji fasadowych dostępnych na rynku, począwszy od systemów ręcznych, które wymagają ręcznej obsługi, do systemów automatycznych, które wykorzystują czujniki lub timery do otwierania i zamykania ich automatycznie. Proces instalacji tych systemów różni się w zależności od wybranego typu, ale zazwyczaj obejmuje przymocowanie wsporników do ramy okna przed przymocowaniem samych żaluzji.

Po zainstalowaniu wymagają one minimalnej konserwacji i przy odpowiedniej opiece będą służyć przez wiele lat. Niemniej żaluzje fasadowe oferują wiele korzyści zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych, gwarantując między innymi lepszą wydajność energetyczną.

Share this post