dwa-okna-na-dachu.jpg

Czy okna dachowe są praktyczne?

Planujesz zakup okien dachowych i masz obawy dotyczące tego, czy takie okna są w ogóle praktyczne? Nie masz pewności, czy korzystanie z nich będzie równie wygodne, co używanie zwykłych, najbardziej typowych okien? Przeczytaj przygotowany przez nas artykuł do końca! Dowiedz się, jakie są najważniejsze wady i zalety okien dachowych. Zapraszamy do lektury.

Jakie zalety mają okna dachowe?

Podstawowym atutem okien dachowych jest to, że wpuszczają do pomieszczenia dużo naturalnego światła. Ze względu na swoje umiejscowienie wnętrza, w których zostały zamontowane, są świetnie oświetlone – co powoduje, że jest w nich bardzo przytulnie, a jednocześnie zmniejszane są opłaty za prąd: więcej naturalnego światła oznacza rzadsze korzystanie ze światła sztucznego.

Ważne jest również to, że okna dachowe, np. w postaci drewnianych okien dachowych firmy Drutex, są uniwersalne: nadają się do montażu w każdym dachu, o nachyleniu pod kątem od 15 do nawet 90 stopni. Poza tym zapewniają zwiększone poczucie bezpieczeństwa: zdecydowanie trudniej włamać się do domu przez okno dachowe niż przez okno standardowego typu. Gwarantują także dużą prywatność i czynią wnętrze naprawdę wyjątkowym.

Na co narzekają użytkownicy okien dachowych?

Okna dachowe są praktyczne, jeśli wybierze się odpowiedni produkt tego typu. Choć warto pamiętać również o ich wadach, do których należy przede wszystkim powodowanie szybszego nagrzewania się pomieszczeń latem (co można na szczęście wyeliminować, montując na nich rolety bądź żaluzje), a także konieczność stosunkowo częstego mycia. Osoby, które z nich korzystają, narzekają też czasami na to, że są narażone na wilgoć. Pamiętaj jednak o tym, że na rynku dostępne są okna dachowe rozmaitej jakości – również takie, które cechują się podwyższoną odpornością na wilgoć.

Share this post