powierzchnia-z-tekstury-granitu.jpg

Jak utrzymać parapety kamienne w dobrym stanie?

Masz w swoim domu przepiękne parapety kamienne, które chcesz utrzymać w nienagannym stanie? A może dopiero planujesz ich zakup, ale zależy Ci na tym, by już teraz wiedzieć, jak je pielęgnować? Przeczytaj nasz artykuł blogowy do końca i dowiedz się, na czym powinno polegać czyszczenie oraz impregnacja parapetów wykonanych z kamienia. Zapraszamy do lektury.

W jaki sposób należy czyścić parapety kamienne?

Parapety wykonane z kamienia idealnie się prezentują, natomiast wyłącznie wtedy, kiedy zachowane zostaną w odpowiednio dobrym stanie. Zniszczone elementy tego typu nie zachwycają swoim wyglądem. Ich nienajlepsza kondycja może również wynikać z ich znacznego zabrudzenia. Znajdujące się w naszej ofercie produkty z kategorii parapety granitowe – Bolesławiec powinny być czyszczone w odpowiedni sposób. Dotyczy to także pozostałych elementów tego typu oferowanych naszym klientom.

Na szczęście parapety kamienne zazwyczaj wymagają czyszczenia wyłącznie z zastosowaniem domowych metod. W celu zadbania o ich kondycję należy użyć delikatnej ściereczki nasączonej wodą. Kiedy jednak na parapecie z kamienia pojawiają się trudne do usunięcia zabrudzenia, konieczne może okazać się użycie specjalnych środków do usuwania plam z powierzchni tego typu, na przykład z marmuru.

Na czym powinna polegać impregnacja parapetów kamiennych?

Nie zapomnij również o impregnacji. Zabezpieczaj swój parapet z kamienia środkami chroniącymi go przed uszkodzeniami i wpływem czynników zewnętrznych. Zwykle można je kupić w miejscu, w którym kupiło się swój parapet. Choć preparaty służące do impregnacji parapetów z kamienia są ogólnodostępne. Może je dostać na przykład w wybranych sklepach budowlano-remontowych. Pamiętaj tylko o stosowaniu się do zaleceń producenta wybranego środka.

Share this post